Folder: Czas na ryby

Wędkarstwo to rekreacja i wypoczynek, a także dyscyplina sportowa. Jako rozrywka jest znane od tysiącleci. Już rzymski poeta Owidiusz w poemacie „Sztuka rybołówstwa” opisał gatunki i zwyczaje ryb oraz sposoby i miejsca ich połowu. Hobby to niewątpliwie wymaga odpowiedniej wiedzy i treningu. Wszelkie trudy rekompensuje cisza, spokój, kontakt z przyrodą, a wreszcie, gdy ryba połknie haczyk – upragniona zdobycz. To przede wszystkim wspaniały sposób, aby oderwać się od rzeczywistości, uciec od codziennych problemów, miło spędzić czas – po prostu odpocząć.

ONW_LOGO_FORMA_POZIOMA_RGB

Wspaniale jest połączyć wędkarską pasję z odpoczynkiem na wsi. Atrakcyjna turystycznie okolica, piękny krajobraz, kąpieliska, rzeki i stawy hodowlane pełne ryb są gwarancją udanego wypoczynku oraz niezapomnianych wrażeń. Gospodarstwa, ułatwiając połów, często dysponują własnym sprzętem wędkarskim oraz łodziami.

Wiele gospodarstw posiada udogodnienia dla wędkarzy. Gospodarze udostępniają informacje o terenach wędkarskich w okolicy, jak również o możliwości wykupienia zezwolenia na wędkowanie. Nie każda ryba musi skończyć jako danie główne – wiele osób uprawia także wędkarstwo zgodnie z zasadą „złów i wypuść”. Jedno jest jednak pewne – własnoręcznie złowiona, świeża ryba smakuje najlepiej i nic nie jest w stanie konkurować z niepowtarzalnym smakiem samodzielnie przygotowanego dania, dlatego na terenie kwatery znajdziemy specjalnie wyznaczone miejsce do obróbki wstępnej ryb. Do dyspozycji Gości udostępniona jest zwykle kuchnia lub aneks kuchenny, umożliwiające przygotowanie pysznych i zdrowych potraw rybnych. Gospodarze chętnie dzielą się przepisami z domowego archiwum kulinarnego, więc po powrocie warto zadziwić znajomych nowymi smakami. Wędkarze mogą również korzystać z pomieszczenia wyznaczonego do przechowywania sprzętu i odzieży.

Nocne, „męskie” wyprawy na połów węgorzy, akrobacje spinningowe na brzegach górskich rzek, sielankowe połowy nad stawami pełnymi karpi, gdzie można się oddać błogim rozmyślaniom, egzotyczne wprost połowy w łowisku leśnika, ukrytym w głębi dziewiczych borów jak w amazońskiej dżungli, gwarantują głębokie przeżycia. Umożliwiają je pobyty w agroturystycznych gospodarstwach, niezwykle pomysłowo przygotowane przez polskich rolników.

Zobacz folder:

folder_na_ryby

Źródło:

polska.travel.pl