Dobre praktyki – Różnicowanie działalności gospodarczej

Dobre praktyki – Różnicowanie działalności gospodarczejRozwój działalności gospodarczej w zakresie wykonywania robót ziemnych

Wnioskodawca: Piotr Łuczak – P.H.U. „MACIEJ”

Całkowity koszt projektu: 293 000,00 zł

Kwota pomocy przyznana przez RLGD: 146 500,00 zł

Przedsiębiorstwo działa nieprzerwanie od 1991 roku, zdobyło doświadczenie w zakresie prac remontowo-budowlanych. Bierze udział w przetargach i zamówieniach publicznych m.in. Urzędów Gmin, Miejskich Zarządów Dróg, firm prywatnych. Celem końcowym operacji było powiększenie grupy klientów o instytucje, przedsiębiorców i osoby prywatne z sektora rybackiego, możliwość brania udziału w przetargach Urzędów Gmin i Spółek Wodnych itp., zmniejszenie  na obszarze działania RLGD „Z Ikrą”.

Zakres operacji obejmował zakup nowoczesnej koparko-ładowarki wyposażonej w innowacyjne rozwiązania techniczne.


Przebudowa budynku pod działalność gospodarczą – usługi noclegowe i gastronomiczne

Wnioskodawca: Edyta Sender

Całkowity koszt projektu: 612 253,85 zł

Kwota pomocy przyznana przez RLGD: 300 000,00 zł

Celem operacji było podjęcie działalności gospodarczej świadczącej usługi noclegowe i gastronomiczne. W ramach operacji w posiadanym obiekcie stworzona została baza noclegowa oferująca 10 miejsc noclegowych.

Projekt obejmuje wykonanie dokumentacji technicznej, wykonanie termomodernizacyjnych robót budowlanych, wykonanie robót wykończeniowych, wymiana drzwi zewnętrznych, montaż bramy, wjazdowej, położenie kostki oraz wyposażenie budynku w meble i nowoczesne wyposażenie kuchni.

 


Rozwój działalności gospodarczej w zakresie usług turystycznych

Wnioskodawca: Maciej Łuczak- P.H.U. VattenBud

Całkowity koszt projektu: 231 056,00 zł

Kwota pomocy przyznana przez RLGD: 115 528,00 zł

Spółka VattenBall powstała w 2017 roku. Aktualnie prowadzi największy  w regionie park linowy, który znajduje się w Uniejowie na ulicy Zamkowej. Usytuowana jest nad samą rzeką oraz w najbliższym sąsiedztwie Term Uniejów oraz  Zamku.

Zakres operacji obejmuje zakup nowoczesnej łodzi motorowej oraz przyczepy podłodziowej do jej transportu


Poprawa konkurencyjności firmy „IGRAMA” poprzez zakup wyposażenia i zagospodarowanie terenu

Wnioskodawca: IGRAMA Magdalena Leszczak – Wardęga

Całkowity koszt projektu: 600 779,88 zł

Kwota pomocy przyznana przez RLGD: 300 000,00 zł

Firma IGRAMA działa od 2006 roku, zajmuje się wynajmem powierzchni namiotowych i wyposażenia typu: stoły, krzesła, zastawa stołowa, obrusy, komplety biesiadne. Firma działa na terenie całego kraju.  Oferta jest skierowana do firm (pikniki, konferencje , imprezy integracyjne)  do gmin, starostw (otwarcia istotnych miejsc, festyny) jak i osób prywatnych (wesela, komunie).

Celem projektu był zakup powierzchni namiotowych z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań. Zakupiona została hala namiotowa, hala namiotowo-magazynowa, namioty o wymiarach 5mx5m i 6mx6m z plandekami transparentnymi, oraz żyrandole. W ramach operacji wykonano również zagospodarowanie terenu, poprzez położenie kostki brukowej i postawienie hali magazynowej na terenie siedziby firmy.

 


Rozwój działalności gospodarczej w zakresie usług turystycznych i noclegowych

Wnioskodawca: F.U.H Marta Zajączkowska

Całkowity koszt projektu: 604 887,25 zł

Kwota pomocy przyznana przez RLGD: 300 000,00 zł

Hotel Korona Palace powstał w roku 2011. To marka rozwojowa i rozpoznawana na rynku lokalnym i nie tylko. Obiekt ten to  jedyna restauracja i hotel  3-gwiazdkowy pomiędzy Łęczycą a Ozorkowem (włączając w to te dwa miasta).

Zakres projektu obejmuje prace remontowe w postaci wymiany okiem, kotła CO, aranżacji pomieszczeń w tym groty solnej, solarium, pokoju masażu, sali klubowej z bawialnią, założenia ogrodu i  jego ogrodzenia; zakup nowych sprzętów i wyposażenia m.in. sprzętu RTV, konstrukcji zabawowej dla dzieci, mebli ogrodowych, dostawek (kanap), rowerów, modernizacji monitoringu oraz automatyzacji bramy wjazdowej i zakup agregatu prądotwórczego

 


Budowa i wyposażenie nowego obiektu noclegowego w gminie Uniejów

Wnioskodawca: Osada Ostrowsko – Mariusz Koziński

Całkowity koszt projektu: 604 887,25 zł

Kwota pomocy przyznana przez RLGD: 289 900,00 zł

W ramach realizacji projektu powstanie atrakcyjny obiekt noclegowy o powierzchni ok. 130 m2, posiadający 4 samodzielne mieszkania rodzinne w pełni wyposażone, składające się salonu, aneksu kuchennego i łazienki z przeznaczeniem na wynajem dla turystów. Projekt realizowany w dwóch etapach. I etap obejmie budowę do stanu „pod klucz”. II etap polega na wyposażeniu ośrodka.


Rozwój Ośrodka Wypoczynkowego „VANTUR” w Księżych Młynach

Wnioskodawca: Marzena Anna Trzmielewska „VANTUR” Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy

Całkowity koszt projektu: 200 967,45 zł

Kwota pomocy przyznana przez RLGD: 100 482,00 zł

Ośrodek znajduje się w miejscowości wypoczynkowej, pomiędzy Zbiornikiem Jeziorsko, a Uniejowem, nad Wartą. Ośrodek stale współpracuje z biurami turystycznymi z całego kraju.

W ramach projektu wykonane zostały prace remontowe w postaci wymiany okiem, wymiany pionu kanalizacyjnego, remont sześciu pokoi z łazienkami, wymiany glazury na 48 balkonach, zakup nowych urządzeń i sprzętu hotelowego  m.in. wyposażenia kuchni (maszynka do mielenia mięsa, piec konwekcyjno-parowy, kostkarka do lodu), telewizorów i krzeseł bankietowych.


Rozwój działalności gospodarczej w zakresie usług turystyki wodnej

Wnioskodawca: Grzegorz Kurcbuch HOT IMPORTS E.U.

Całkowity koszt projektu: 576 991,87 zł

Kwota pomocy przyznana przez RLGD: 288 495,00 zł

Firma powstała w 2011 roku. Początkowo zajmowała się importem łodzi motorowych, skuterów wodnych z U.S.A. i Niemiec, serwisem, naprawą. Aktualnie firma prowadzi warsztat samochodowy oraz serwisuje łodzie motorowe, m.in. dla Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Pęczniewie oraz klientów indywidualnych z terenu RLGD, Łodzi i okolic.

Celem projekt jest zakup nowoczesnej łodzi motorowej oraz przyczepy transportowej.

 


Poszerzenie oferty turystycznej firmy VATTENBALL w Uniejowie

Wnioskodawca: VATTENBALL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Całkowity koszt projektu: 158 700,00 zł

Kwota pomocy przyznana przez RLGD: 79 350,00 zł

Spółka VattenBall powstała w 2017 roku. Aktualnie prowadzi największy  w regionie park linowy, który znajduje się w Uniejowie na ulicy Zamkowej. Usytuowana jest nad samą rzeką oraz w najbliższym sąsiedztwie Term Uniejów oraz  Zamku.

Operacja polega na rozbudowie Termalnego Parku Linowego poprzez wykonanie i montaż małej architektury, czyli rozbudowa Parku Linowego o Trasę Junior, która będzie spełniać rolę ścieżki dydaktycznej o rybach znajdujących się w pobliskiej rzece Warcie oraz zakup kajaków dwuosobowych z materiału polietylenowego wraz z przyczepkami

 


Podniesienie konkurencyjności firmy CK „PRYMUS” poprzez wprowadzenie nowej usługi przewodnika wędkarskiego, szkoleń na sternika i wynajmu sprzętu oraz zakup niezbędnego wyposażenia i utworzenie dodatkowego stanowiska pracy

Operacja dotyczy zakupu maszyn i urządzeń niezbędnych do prowadzenia działalności związanej z wdrożeniem nowych usług polegających na organizacji szkoleń na sternika motorowodnego. Przewiduje się utworzenie 12 stanowisk komputerowych, zakup urządzenia wielofunkcyjnego, rzutnika multimedialnego, ekranu projekcyjnego, zestawu nagłaśniającego do istniejącej sali dydaktycznej znajdującej się w budynku. W ramach operacji zaplanowano zakup łodzi motorowodnej, która będzie służyła do prowadzenia zajęć praktycznych i podczas egzaminu praktycznego.  Ponadto łódź jest wykorzystana do całorocznych rejsów wodnych po łowiskach na Zalewie Jeziorsko.

 


Rozwój działalności gospodarczej w zakresie turystyki wędkarskiej

Wnioskodawca: Firma „ANIMAL IMAGE” Ewa Grabska-Gawrysiak

Całkowity koszt projektu: 68 178,00 zł

Kwota pomocy przyznana przez RLGD: 34 089,00 zł

Operacja dotyczy zakupu:

– sprzedażowego urządzenia  vendingowego,

– łodzi wędkarskiej jako środka transportu wodnego do turystyki rekreacyjnej (wędkarskiej),

– montażu monitoringu w celu kontroli w/w urządzenia jak i sklepu stacjonarnego,

– stworzenia strony i sklepu internetowego w celu wyjścia naprzeciw potrzebom współczesnego rynku. Ponadto zaplanowano wykonanie zabudowania urządzenia vendingowego oraz zainstalowanie nowoczesnego oświetlenia LED

 


Wprowadzenie usług turystycznych do działalności PZW Okręg w Sieradzu

Wnioskodawca: Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Sieradzu

Całkowity koszt projektu: 158 019,19 zł

Kwota pomocy przyznana przez RLGD: 79 009, 00 zł

Operacja dotyczy zakupu łódek wędkarskich oraz kotwic z linkami  niezbędnych do bezpiecznego użytkowania  oraz do poszerzenia oferty turystycznej w celu wynajmowania w/w łódek do celów turystycznych